domek w Szczyrku Sno-House

Szczyrk wiosną

Szczyrk to popularne miasto, które rokrocznie odwiedzane jest przez tłumy turystów. Szczególny ruch przyjezdnych można tu zaobserwować zimą. Wówczas przyciąga ich jeden z najciekawszych ośrodków narciarskich w Polsce. Szczyrk kryje jednak w sobie wiele tajemnic, które warto odwiedzać również wiosną.

Nocleg w Szczyrku

Turyści, którzy tu wypoczywają zdecydowanie niechętnie wynajmują hotele. Ponad wszystko cenią ciszę, spokój i kontakt z naturą. Na szczęście można znaleźć niejeden domek lub apartament w Szczyrku, w którym rodziny po całym dniu aktywności fizycznej będą mogły odpocząć. Przedsiębiorcy wynajmujący tego typu obiekty dbają o wygodę i komfort użytkowania, dlatego nie zabraknie tutaj podstawowych elementów wyposażenia, niezbędnych do normalnego funkcjonowania.

Atrakcje turystyczne w Szczyrku

Na terenie miasta znajduje się szereg atrakcji dla każdego. Swoje miejsce znajdą tu zarówno żądne zabawy dzieci, jak i dorośli, czy nawet seniorzy. Najpopularniejsze i najchętniej odwiedzanie miejsca to bezsprzecznie:

Kolej Linowa na Skrzyczne

Tradycyjna kolejka krzesełkowa, która uruchomiona jest przez cały rok. Ze szczytu kolejki, przy dobrych warunkach atmosferycznych, można podziwiać Tatry oraz szeroko rozciągające się Beskidy. Widoki zapierają dech w piersiach, a sam przejazd powoduje wysokie skoki adrenaliny.

Kolej linowa na Skrzyczne

Kolej linowa na Skrzyczne (autor: Mk86, licencja: CC BY 3.0)

Beskidzka Galeria Sztuki

W największej na południu Polski, prywatnej galerii sztuki współczesnej można podziwiać dzieła niemalże 130 artystów, którzy na co dzień współpracują z instytucją. Ta, działa już od 1995 roku i każdego dnia, w każdym sezonie odwiedzana jest przez dziesiątki turystów, pragnących z własnej perspektywy spróbować interpretacji zamysłu artystycznego twórców. Odbywają się tutaj również liczne koncerty i występy znanych osób publicznych.

Zabytkowe Sanktuarium św. Jakuba Apostoła

Obok Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej “Na Górce” jest to jeden z najpiękniejszych w regionie obiektów sakralnych. Osoby, które na co dzień śledzą takie miejsca, z całą pewnością docenią dwustuletnią historię kościoła wpisaną w każdy zakamarek świątyni. Obiekt przeszedł nieliczne metamorfozy, ale w dalszym ciągu pozostaje w nim zabytkowa ambona, chrzcielnica i kropielnica, które nie pozwalają utracić mu dawnego blasku.

Na terenie miasta znajduje się również wysoce rozwinięty kompleks skoczni narciarskich, na których odbywają się liczne wydarzenia na skalę krajową oraz międzynarodową. Przy odrobinie szczęścia można tu (również wiosną) spotkać reprezentantów Polski w skokach narciarskich, którzy z całą pewnością w wolnej chwili, zgodzą się na wspólne, pamiątkowe zdjęcie ze swoimi fanami.

Przechadzając się tutejszymi uliczkami można odnieść wrażenie, że prawie każdy z turystów marzy tylko o tym, aby mieć własny dom w Szczyrku. Nic dziwnego, w końcu jest to miejsce wyjątkowe, którego siła energii zaraża wszystkich przyjezdnych w ciągu całego roku.

Dlaczego warto spędzić tu urlop akurat wiosną?

Skrzyczne

Skrzyczne (autor: faxepl, licencja: CC BY-SA 2.0)

Za sprawą skoczni narciarskiej, licznych, zimowych wydarzeń kulturowych i sportowych a także przez ośrodek narciarski, zima jest bardzo tłoczna. Trudno znaleźć wówczas domek lub apartament do wynajęcia w Szczyrku, a wolne terminy trzeba rezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto zatem skusić się, aby kilka wolnych dni spędzić tu wiosną. Wówczas każdy będzie mógł docenić magię i klimat tego miejsca. Według opinii turystów w tym wyjątkowym mieście, zlokalizowanym na południu polski, w okolicach gór, piękna jest nawet cisza, która jak nic innego potrafi uspokoić zszargane nerwy.

Szczyrk to miejsce przyjazne dla dzieci. Przez te kilka dni z całą pewnością odbędą kilka fantastycznych wypraw edukacyjnych, poznają region i zacieśnią poluzowane więzi ze swoimi bliskimi. Włodarze miast zachęcają również do korzystania z oferty wycieczek zorganizowanych. Wiosna i budząca się do życia wówczas przyroda zachęci młodzież do poznawania nowych miejsc, które kryją w sobie fantastyczną, często wielowiekową historię. Rozrywka w postaci kolejki krzesełkowej także powinna przypaść im do gustu.