domek w Szczyrku Sno-House

Małe, ale niezwykle klimatyczne miasteczko w Polsce, od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych górskich miejscowości turystycznych. Latem Szczyrk skrywa w sobie wiele atrakcji, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. To bowiem doskonała baza wypadowa dla pasjonatów pieszych wycieczek. Liczne szlaki turystyczne i spacerowe, o zróżnicowanym stopniu trudności, pozwolą aktywnie spędzić czas, podziwiając malownicze piękno otaczającej przyrody.

Gdzie przenocować?

Aby przekonać się o potencjalne turystycznym, jaki skrywa w sobie Szczyrk, należy zaplanować sobie dłuższy wypoczynek. Dla przybywających turystów czeka bogato rozwinięta baza hotelowa, niemniej jednak, dla znacznej części wczasowiczów lepszą propozycją okazuje się apartament w Szczyrku na wakacje. Bezpośrednie obcowanie z naturą, do tego cisza i spokój, będąca ukojeniem dla starganych nerwów to nie jedyne zalety, jakimi charakteryzuje się dom w Szczyrku latem. Osoby wynajmujące tego typu obiekty oferują w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań turystów pomieszczenia, których standard, jak i komfort wypoczynku można zaliczyć do tych o najwyższym poziomie.

Dlaczego warto wybrać właśnie takie miejsce na nocleg? Powodów jest wiele. Pierwszy dotyczy natury finansowej. Nie od dziś wiadomo, że wynajem apartamentu czy domku letniskowego jest tańszą alternatywą niż pokój hotelowy. Do tego dochodzą czynniki uwarunkowane osobistą swobodą. Brak poczucia prywatności oraz konieczność dostosowania się do ogólnie panujących reguł w danym obiekcie sprawia, że tanie domki w Szczyrku cieszą się rosnącą popularnością.

Szczyrk – szlaki piesze

Szczyrk to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów białego szaleństwa, ale również osób lubiących aktywnie spędzać czas na spacerowaniu. Liczne, malowniczo położone szlaki, w bliskim sąsiedztwie gór i lasów to jedna z atrakcji tegoż miejsca, która rokrocznie skupia wielu turystów.

Zielony szlak spacerowy

Ze Szczyrku Centrum, od Bielańskiego Mostu, kierujemy się na ul. Deptak nad Żylicę, w stronę skoczni „Skalite”. Potem, na wysokości Centralnego Ośrodka Sportu, udajemy się w ul. Plażową, która prowadzi do ul. Beskidzkiej. Odbijamy w lewo i z ul. Beskidzkiej skręcamy w prawo do ul. Wczasowej. Następnie dochodzimy do ul. Orlej, a potem Sanktuarium MB Szczyrkowej „Na Górce”. Powrót rozpoczynamy ul. Wrzosową, wprost ul. Górskiej, którą dochodzimy do Domu Turysty PTTK, następnie ul. Bukową, ul. Lipową, aż do Bielańskiego Mostu.

Długość szlaku: około 10 km
Czas przejścia: około 2h 30 min.

Niebieski szlak spacerowy

Ze Szczyrku Centrum udajemy się od Bielańskiego Mostu w stronę ul. Myśliwskiej, a potem ul. Uzdrowiskowej i Cichej do Szczyrku Dunacie. Drogą kierującą przez Osiedle Doliny dochodzimy do Jaworzyny. Trasę powrotną możemy odbyć wyciągiem krzesełkowym bądź niebieskim szlakiem turystycznym, co szczególnie okaże się pomocne w przypadku rodzin podróżujących z dziećmi.

Długość szlaku: około 4 km
Czas przejścia: około 2h

Ze Szczyrku Centrum udajemy się na Bielański Most, następnie w stronę Deptaku nad Żylicą i ul. Turystyczną. Mijamy Sanktuarium „Na Górce”, Dolinę Biłą, Przełęcz Karkoszczonkę, Beskid, osiedle Migdalskie, potem ul. Widokową, Salmopolską, Myśliwską, Sosnową, Wierzbową, Świerkową, Myśliwską, Lipową, dochodząc do Szczyrku Centrum (Bielański Most-skrzyżowanie).

Długość szlaku: około 15 km
Czas przejścia: około 5h

Szczyrk

Szczyrk, autor: Marek and Ewa Wojciechowscy, licencja: CC BY-SA 3.0

Dlaczego warto wybrać się do Szczyrku latem?

Z uwagi na obecność licznych szlaków turystycznych, pozwalających z bliska przyjrzeć przyrodzie, a także letnich wydarzeń kulturalnych i sportowych, Szczyrk oblegany jest przez turystów także latem. Bliskie sąsiedztwo gór ukoi i jednocześnie da zastrzyk energii – na resztę dni w roku.

Szczyrk to atrakcyjnie położona miejscowość turystyczna, która oferuje wczasowiczom szereg różnorodnych atrakcji, także latem. To idealne miejsce pobytu dla osób pragnących spędzić czas z dala od codziennego zgiełku, na łonie przyrody. Liczne szlaki spacerowe i rowerowe pozwolą z bliska przyjrzeć się malowniczemu pięknu, jakie skrywa w sobie to miejsce…

Zobacz nasz apartament w Szczyrku!